O nas

O nas

Pasja tworzenia, determinacja, wieloletnie doświadczenie oraz dbałość o najwyższe standardy zmotywowały nas do stworzenia kolejnego wyjątkowego miejsca. Oddajemy w nasze „małe rączki” miejsce wyśnione i wymarzone, oazę spokoju i bezpieczeństwa, harmonii i beztroskiej zabawy!

Nasze przedszkole „Klepaczówka” powstało w 2018r, z inicjatywy i marzeń Iwony Klepacz i Olka Klepacza.

Mieliśmy już za sobą ponad dziesięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu przedszkola w centrum Częstochowy, na ul.Łódzkiej- ArtOK, to dało nam możliwość sprawnego i skutecznego budowania infrastruktury i osobliwej funkcji naszej kolejnej placówki w Wierzchowisku!
Pierwotnie, naszym marzeniem było stworzenie miejsca alternatywnej edukacji w okolicznościach przyrody, zgodnie z ideą Rudolfa Steinera; o mądrości płynącej z przyrody. Powtarzalności, poczucie bezpieczeństwa, stymulacja zapachem ,odpowiednio dobrana muzyką, specyficzny (osobliwy) kod werbalny wskazujący nasze priorytety: moralność, zacność, prawda, inkluzja, dobrodziejstwo, kultura, sztuka to nimb o dawno zapomnianej prowieniencji, nie przystającej do współczesnego zwariowanego świata, bodziec o wartości nie do przecenienia, stymulacja która bardzo osobliwie kształtuje rozwój kulturowy i emocjonalny małego człowieka -jesteśmy z tego bardzo dumni!
W efekcie spełniliśmy nasze marzenia, stworzyliśmy zespół (nauczyciele),pełen pasji i determinacji, realizujący (oprócz podstawy programowej ) programy autorskie, które zdecydowanie wyróżniają nas na polskiej mapie oświaty.
Nasze zaangażowanie i pasja jednała od początku naszej działalności wartościowych ludzi, na których wsparcie zawsze mogliśmy liczyć.
Konkludując aspekt ludzki, człowiek nas inspiruje i dodaje wiary,...w każdym przedsięwzięciu najważniejsi są ludzie, naszym zadaniem jest ich odnaleźć, odpowiednio zmotywować, inspirować - jesteśmy w tym skuteczni:)
Nasze życie to „droga”, nie wiemy na jakim jej etapie jesteśmy, naszą motywacją nie są pieniądze, traktujemy je jako środek, narzędzie które daje nam możliwość realizacji kolejnych w skali mikro pomysłów reformy skostniałej i zdeformowanej już nieco Polskiej edukacji, która niestety „kaleczy” kolejne pokolenia,…działamy instynktownie w oparciu o własny kodeks moralny który subtelnie imputuje motto stoików:…nie pozwólcie się zepsuć przez rzeczy zewnętrzne, bądźcie niepokonani (szanując człowieka), podziwiający siebie, wierzący w siebie, na złe i dobre,…artyści życia!