Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia

-Edukacja to nasza Pasja-


Niepubliczne Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza powstało w 2010 roku z marzeń,  pasji Iwony Klepacz i Olka Klepacza-lidera zespołu Formacja Nieżywych Schabuff. 

Mieliśmy z Iwoną sprecyzowane plany misji naszego przedszkola, dlatego od samego początku świadomie tworzyliśmy miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne - przedszkole jakie wymarzyliśmy sobie dla naszej Córki. Idea zrodziła się z potrzeby stworzenia przedszkola przyjaznego dzieciom, w którym kontakt z kulturą, sztuką oraz radosna zabawa zdeterminują szczęśliwe dzieciństwo. Naszym priorytetem jest ukształtowanie człowieka szczęśliwego, otwartego na świat, szanującego kulturę, tradycję, żyjącego w zgodzie z naturą - wrażliwego, świadomego odbiorcę świata. Wyposażenie, kolorystyka wnętrza, pastelowo-pudrowe barwy, subtelny zapach, sącząca się w całym przedszkolu wyselekcjonowana muzyka, tworzą charakterystyczny dla nas - osobliwy klimat.

Naszym Nauczycielom stawiamy wysokie wymagania, kierując się zasadą: „wyjątkowe miejsca tworzą wyjątkowi ludzie”. Nasz zespół to osoby kreatywne, dla których praca z dziećmi to pasja i wyzwanie. Entuzjazm nauczycieli w połączeniu z wysokimi kompetencjami i kulturą osobistą, mają bezpośredni wpływ na osiąganie celów kształcenia i sukcesy naszych dzieci. Nasze Przedszkole to ciepła, pełna wzajemnej życzliwości rodzinna atmosfera w której dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne. Uśmiech, serdeczność, cierpliwość ale także zasady i konsekwencja - to nasza dewiza, jednocześnie klucz do serc i umysłów naszych dzieci!

Edukacja alternatywna

2.png (702 KB)

...ideę swojej pracy opieramy na edukacji alternatywnej. Koncentrujemy się w 100% na dziecku wspierając jego naturalne predyspozycje, rozwijamy umiejętności i zdolności.

Wzmacniamy zainteresowania i naturalną ciekawość świata. W naszym przedszkolu fundamentalnym elementem procesu dydaktyczno - wychowawczego jest przyroda - „mądrość z niej płynąca”.
Realizację naszego postulatu zapewnia pośrednio nietuzinkowe położenie - w bliskim sąsiedztwie środowiska naturalnego (z dala od zgiełku miasta).
Sam proces edukacyjny skomponowany jest w oparciu o walory środowiska naturalnego dzięki któremu dzieci mogą w 100% doświadczać, eksperymentować, tworzyć oraz obserwować naturalne cykle zachodzące w przyrodzie - pobyt na świeżym powietrzu wpisany jest w codzienny program dnia!