Kino sferyczne

Kino sferyczne

Nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć dziś w niezwykłym seansie w magicznym sferycznym kinie. Przedszkolaki oglądały filmy dostosowane do ich zainteresowań oraz rozwoju poznawczego. Każde dziecko mogło poczuć się uczestnikiem niezwykłych wydarzeń prezentowanych w sferycznej kopule. Przedszkolaki doświadczyły niezapomnianych wrażeń a seans na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.
Żuczki obejrzały film pt. „Małe ABC”, w którym w sposób logiczny i przystępny wyjaśnione zostały najtrudniejsze i najbardziej dociekliwe pytania małego dziecka z zakresu przyrody i fizyki. Dziecka, które odkrywa otaczający świat, stara się go poznać i zrozumieć .
Zajączki przeniosły się do kosmicznego świata i przeżywały wraz z Cocomongiem jego przygodę. Podróżowały wśród gwiazd i planet.
Motylki uczestniczyły w seansie pt. „Kaluokahina – zaczarowana rafa”. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz rybki o imieniu Mały. Bąbelki poznały tajemnice spadających gwiazd. Sarenki natomiast obejrzały film pt.”Zula patrol”, w którym, w trakcie rutynowej wyprawy wykopaliskowej Zula patrol odnajduje dowody na to, że ktoś próbuje zanieczyścić nasza planetę. Zula patrol musi odnaleźć tę osobę i powstrzymać wcześniej, niż jej działania spowodują katastrofę.
Żabki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat naszych zielonych przyjaciół w projekcji „Tajemnice drzew”. Poznały także znaczenie terminów: fotosynteza, chlorofil, absorpcja.