Klepaczówka dla

Klepaczówka dla "Maluszka"

MIŁOŚĆ, TROSKA, PASJA!

Drodzy Rodzice, z pewnością szukacie klucza który pomoże Wam w wyborze odpowiedniego miejsca dla Waszego „Maluszka”,...podpowiadamy - INTUICJA,...ona powinna zdeterminować właściwą decyzję!

Dlatego najważniejszym jest spotkanie z nami, wrażenia: jak się u nas czujecie, czy jest miło, przyjemnie, jasno, czy jest dobra „energia”, jak się nam rozmawia,...

jeśli Wy poczujecie się dobrze, to Wasze dziecko z pewnością również. 

Wierzymy w „miękkie” emocje w aspekcie waszych „Maluszków”, dla nas są ważniejsze niż kolor ścian, monitoring, dydaktyka,...itd (to wszystko musi być i jest na 6-tkę! )

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, porozmawiamy i pomożemy Wam podjąć właściwą              decyzję,.. najważniejszy jest „mały człowiek”!

                                                                            pozdrawiamy

Iwona Klepacz, Olek Klepacz

KLEPACZÓWKA ZAPRASZA

młodsze dzieci w wieku 1,8 - 2,5 lat, do grupy przedprzedszkolnej          "KLEPACZÓWKA DLA MALUSZKA"! Będziemy się opiekować „Maluszkami” w godzinach 8.00-16.00 przez cały rok, z wyjątkiem przerwy remontowej (21 dni roboczych). O terminie będziecie Państwo poinformowani w styczniu. Opiekę nad dziećmi roztoczą  wykwalifikowani nauczyciele+nianie (Ciocie), dla których troskliwa, ciepła, domowa atmosfera to priorytet!

KLEPACZÓWKA ZAPRASZA

OPRÓCZ ZABAWY, BĘDZIEMY SIĘ TEŻ „UCZYĆ” - POZNAWAĆ SIEBIE I ŚWIAT!

Nasze plany edukacyjne, dostosowane oczywiście do możliwości grupy przedprzedszkolnej obejmują:

 • rozwijanie umiejętności samoobsługowych w zakresie spożywania posiłków, zabiegów higienicznych itp.,
 • rozwijanie procesów poznawczych, doskonalenia mowy, myślenia, kojarzenia, spostrzegania i zapamiętywania
 • doskonalenie małej i dużej motoryki oraz sprawności manualnej
 • stałe obcowanie z literaturą i sztuką dostosowaną do możliwości dzieci
 • zajęcia muzykalno-rytmiczne z wykorzystaniem tradycyjnych i niekonwencjonalnych instrumentów prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora
 • zajęcia relaksacyjne przy muzyce klasycznej, czytaniu bajek
 • zabawy fundamentalne wspomagające rozwój małych dzieci wykorzystujące teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera
 • zabawa w czytanie - czytanie globalne metodą G.Domana.

Zajęcia prowadzimy nowoczesnymi metodami pracy z małymi dziećmi: min. metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, ruchu rozwijającego W. Sherborn, aktywnego słuchania muzyki B. Strauss, bajkoterapii, muzykoterapii. Aktywizujące metody – sensoplastyka, twórcze techniki plastyczne, elementy dramy, Klanzy – pedagogiki zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Będziemy uczestniczyć w różnorodnych przedsięwzięciach edukacyjno-wychowawczych (kreowanych przez nauczycieli) związanych z edukacją ekologiczną, artystyczną i zdrowotną. Celem naszych działań będzie wychowanie maluszków na śmiałych, dobrze funkcjonujących młodych ludzi, z radością podejmujących nowe wyzwania. Najważniejsze są dla nas szczęśliwe, radosne i uśmiechnięte dzieci, które czują się  bezpieczne i kochane w każdej sytuacji!

WARTOŚCI DODANE

rozwijanie kontaktów społecznych z rówieśnikami i dorosłymi, nabywanie/doskonalenie samodzielności, harmonijne pielęgnowanie emocji dziecięcych.

W grupie „maluszek” szybciej nabywa nowych umiejętności związanych z samoobsługą, sprawnością fizyczną, doskonaleniem mowy i innych procesów poznawczych, szybciej osiąga dojrzałość przedszkolną, społeczną!

WARTOŚCI DODANE

KLEPACZÓWKA DLA „MALUSZKA”

Wszystkie nasze pomieszczenia, mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne, posiadają wymagane atesty i są dostosowane do wieku dzieci. Do dyspozycji „maluszków” oddajemy 2 sale zabaw i zajęć,... spożywania posiłków i wypoczynku. Sale mają bezpośredni dostęp do odpowiednio wyposażonej łazienki + toalety. Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie wyjątkowej atmosfery sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Nasz zindywidualizowany proces opiekuńczo-wychowawczy pozwala na skupienie uwagi na każdym dziecku, tak by zaspokoić naturalne i najważniejsze w tym wieku potrzeby tj. bezpieczeństwa, akceptacji , miłości i bliskości!

JEDZONKO

Naszym priorytetem jest świeże, zdrowe, odpowiednio zbilansowane i podawane w niewielkich odstępach czasu jedzonko!

 • śniadanie,
 • II śniadanie
 • obiadek podzielony na dwie tury (pomiędzy drzemka),
 • podwieczorek-owoce
 • kanapki do 16.20 (przedszkole)

Chcemy by nasze dzieci jadły zdrowo,  smacznie, polubiły różne potrawy, celebrowały posiłek,... my tak jadamy i tego chcemy uczyć nasze dzieci!

JEDZONKO

DNI ADAPTACYJNE

2.png (660 KB)

By zmniejszyć stres , pomóc Rodzicom i „Maluszkom” świadomie przekroczyć po raz pierwszy próg Klepaczówki, organizujemy dni adaptacyjne. Możliwość sprawdzenia się w nowej sytuacji, nazwania swoich „strachów” które zdefiniowane dają się łatwiej oswoić zarówno dzieciom jak i rodzicom!

Adaptacja to czas poznania Cioć i wszystkich pracowników przedszkola, oswojenie w asyście rodzica z pomieszczeniami - sale zabaw, łazienki, poznanie naszych zasad,itp.
Żeby proces adaptacji przebiegał sprawnie i okazał się sukcesem, musimy ściśle ze sobą współpracować (Rodzice - Klepaczówka). Tylko wspólny wysiłek ułatwi dzieciom przystosowanie do nowego środowiska a Wam przysporzy ogromnej satysfakcji.

Wszystkich zainspirowanych i zainteresowanych Rodziców, zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, natomiast już zdecydowanych, zapraszamy do wysłania formularza zgłoszeniowego z naszej strony internetowej www.klepaczowka.pl

Czekamy na Was, do zobaczenia:)

"Klepaczówka dla Maluszka"

Pakiet startowy Maluszka

Drodzy Rodzice, „Maluszek” rozpoczynający swoją przygodę w grupie przedprzedszkolnej „KLEPACZÓWKA DLA MALUSZKA” będzie potrzebował:

 • ubranka i bielizna na zmianę,
 • środki higieny osobistej (pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane),
 • bezpieczne i wygodne obuwie na zmianę,
 • poduszka i kocyk,
 • przybory do mycia zębów (kubeczek, szczoteczka i pasta),
 • fartuszek ochronny do zajęć plastycznych,
 • śliniaczek.

Prosimy Państwa, by wszystkie rzeczy oraz przybory osobiste były sygnowane imieniem i nazwiskiem dziecka:)

DZIĘKUJEMY

lion.png (34 KB)