"KOLOROWE KREDKI" czyli wielki kredkowy recykling

Drodzy Rodzice, 

Nasze Przedszkole postanowiło wziąć udział w proekologicznej akcji "KOLOROWE KREDKI" wspierającej recykling i uczącej nasze dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.
Nasze zadanie to uzbieranie jak największej ilości starych, zniszczonych kredek ołówkowych oraz świecowych. Zebrane kredki wyślemy do organizatorów akcji i dzięki temu pomożemy dzieciom przebywającym w szpitalach ofiarując im dużo radości. Po wysłaniu do organizatorów kredki ołówkowe są segregowane i przepuszczane przez maszyny, a z pozyskanych materiałów szyte są kolorowe piórniki, zapełniane odrestaurowanymi kredkami. Kredki, które są w gorszym stanie przerabiane są na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcję "Niewidzialny Mikołaj" i "Dobra wróżka". Zbieramy również kredki świecowe, które są przetapiane na różnorodne- nowe kształty. Dzięki temu zyskują nowe życie i mogą znów rysować. 
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji :)
Pojemnik na kredki zostanie umieszczony w holu naszego przedszkola jeszcze dzisiaj. Więcej informacji na temat akcji możecie Państwo przeczytać na profilu Fb kolorowych kredek, a link udostępniamy poniżej:

https://www.facebook.com/Kolorowe-Kredki-zbieramy-kredki-i-pomagamy-wyj%C4%85tkowym-i-niesamowitym-101306534566819/?modal=admin_todo_tour


Liczymy na Was i Z góry DZIĘKUJEMY :)